Cialis Damar Tıkanıklıkları Gibi Rahatsızlıkların Çözümünde Kullanılır Mı? - Stoffel Consulting

Bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre erkeklerin bir kısmı; yaşamlarının belli bir dönemlerinde sertleşme – iktidarsızlık problemi ile karşı karşıya kalıyor. Bu problemin sürekli bir duruma gelmesi; cinsel yaşantının adeta uçurumdan sürüklenmesi niteliğinde kötü bir durumdur. Bu durum erkek bireyin kendini tatmin edememesine sebep olduğu gibi, aynı zamanda partnerinin de mutsuz bir dönem ve ilişki yaşamasına neden olacaktır. Yine bilimsel çalışmalar sonucunda elde edilen verilere göre, sertleşme problemi erkeğin yaşı ilerledikçe daha da sıklaşmaya başlar.

Cialis damar tıkanıklığı sorunların çözümüne bakmadan önce; sorunun neden kaynaklandığını araştırmak gerekir. Sertleşme problemi, bir erkeğin aralıklarla ya da sürekli cinsel ilişki ve birleşme için yeterli seviyede sertliği sağlayamama – ereksiyon olamama ya da bu sertliğin devamlılığını koruyamama durumudur. Yapılan araştırmaların sonucunda elde edilen bir takım bilimsel verilere göre; erkeklerin çok ciddi bir kısmı yaşamları boyunca en az bir kere hafif ya da ciddi anlamda ereksiyon sorunu yaşamaktadır. Yapılan araştırmalar özelliklede erkeklerin yaşlarının ilerledikçe bu sorun ile karşılaştığını göstermektedir. Ortalama olarak kırklı yaşlarda yüzde 40, ellili yaşlarda ise yüzde 50 ve altmışlı yaşlarda ise yüzde 60 sertleşme sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Ereksiyon sorunu, iktidarsızlık ya da sertleşme sorunu araştırmalar sonucunda her ne kadar ciddi oranlarda görünüyor olsa bile, sorunu yaşayan her erkek aynı şiddette yaşamaz.  Ağır, orta ve hafif olmak üzere üç derecede karşılaşılır ereksiyon – sertleşme sorunu ile. Bu oran ve sertleşme şiddeti hakkında Türkiye’de yapılmış bir araştırma vardır. Bu araştırmanın neticesine göre 40 ila 70 yaş arasındaki erkeklerde sertleşme – ereksiyon sorunu yüzde 69 oranında yaşanırken, sertleşme oranı ise yüzde 9 ila yüzde 10 arasında değişiklik göstermektedir.